Описание
Етно-хоп
Гурт "Крапка" із Запоріжжя сьогодні є цікавим та непередбачуваним колективом, адже у своїй музиці стилю етно-хоп хлопці поєднують непоєднуване. Акустичний рок філігранно переплітається з потужними зубодробильними афроритмами, тендітно доповнюючись кремезним фолком, органічно зливаючись в одне з депресивним блюзом та вогняно-веселим хіп-хопом.
Унікальністю гурту є живі виступи, адже за один концерт тріо грає більш ніж на сорока музичних інструментах, серед який є зникаючі в Україні (коза-дуда, глиняні джоломиги), нові для України (австралійські діджеріду, в*єтнамська гуіра, та африканська бансуріта) та традиційні (сопілки, жалійки), а колекція цих самих духових музичних інструментів у соліста Тараса БІлки входить у п*ятірку найбільших в країні.
Організація концертів:
+38 098 571 87 68 - Тарас Білка
+38 050 527 89 13 - Тарас Василенко
Загальні питання:
krapkamusic @ gmail.com
Колектив засновано в м. Запоріжжі у 2009 році. Можна було б довго розказувати що і як... Або можна було б куртуазно вигадати як і що... однак суті це не змінить. Одного
весняного дня в задимленому кабінеті, розміром трішки більшим за Вашу ванну кімнату зібралося троє абсолютно різних людей, з різними музичними смаками, поглядами, ставленням до життя та власною філософією і музичним багажем. Одразу ж почали сперечатися і сваритися. Так продовжується до сьогодення, але в тих пекельних творчіх сварках народжується те, що люди називають етно-хопом, або ж українізованим варіантом стилю world-music.
За два роки гурт відвідав левову частку музичних фестивалів. Граюи акустичну музику, Крапка стала бажаним гостем на реп (Hip-Hop революція), рок (Rock & Ball, Тарас Бульба), етно (Підкамінь), та навіть jazz-фестивалях (Jazz-Koktebel).
Влітку 2011 року світ побачив дебютний диск гурту - ЖИВИЙ. Платівку було видано через компанію Comp-music (український ліцензіат всесвітньо відомої компанії ЕМІ).
Восени 2011 року Крапка підтримала ініціативу проекту http://homezoo.com.ua, присвятивши йому сингл "Земля".
Крапка стала першим гуртом з Запоріжжя, хто потрапив у якості ртистів на фестивалі Jazz Koktebel 2011 та Фестиваль Української культури в Польщі.
Восени 2011 гурт відправився у ЖИВИЙ-тур з презентацією першої платівки. Але слід зазначити, що будучи ненормальними та трішечки етнічно-навіженими романтиками, у тур гурт відправився виключно на поїздах та автобусах. За 23 дні мізиканти відіграли 20 концертів в Україні та Молдові. Без власного транспорту, подорожуючи електричками та ночуючи під час переїздів.
Навесні 2012 року за музичною премією Night club music awards Крапка перемогла в номінації РОК-гурт 2012-го року в м. Запоріжжі.
Влітку 2012 року було закінчено роботу над другою платівкою "Хрестики й нулі".
В 2013 році Крапка випустила ЕР "ДЖАхнемо" в стилістиці етно-реггі.
Того ж року колектив розширюється і до концертуючого складу приєднуються Олександр Баєв (саксофон) та Дмитро Дегтярь (електро-гітара, клавішні).
Влітку 2013 року на заміну барабанщику Дмитру Чугаєвському приходить Олександр Притков.
Склад гурту:
Тарас Василенко - гітара, вокал, губна гармоніка
Тарас Білка - сопілки, дримба, речитатив, окарини, жалійки, діджеріду, бансурі, коза-дуда, берімбау.
Олександр Притков - джембе, перкусія.
Дмитро Дегтярь - електро-гітара, клавішні.
Олександр Баєв - саксофон, флейта.